Niepubliczne Przedszkole Specjalne

Fundacja Miejski Park i Ogród Zoologiczny w Krakowie
ul. Kasy Oszczędności Miasta Krakowa 14
30-232 Kraków

Dzięki uprzejmości Krakowskiego ZOO, co roku nasi podopieczni mogą poznawać zwierzęta mniej i bardziej egzotyczne. Podczas wycieczek mają możliwość zobaczyć nie tylko słonie, lwy, czy żyrafy. W Mini ZOO przedszkolaki często karmią zwierzęta, a co odważniejsi nawiązują bliższy kontakt.

Centrum Konferencyjne Willa Decjusza
ul. 28 lipca 1943 17a
Kraków

Jedną z tradycji Przedszkola jest urządzany co roku Bal Karnawałowy. Dzięki uprzejmości właścicieli, mieliśmy możliwość urządzać Bale w przepięknej Willi Decjusza – dzięki czemu zyskiwały one uroczystą oprawę. W Willi odbywają się również inne wydarzenia - np. pasowanie na przedszkolaka.

Kinder Planeta
Ul. Jordanowska 15
Kraków

Jak wszystkim wiadomo, przedszkolaki uwielbiają dobrą zabawę. A gdzie najlepiej się bawić jak nie w miejscu do tego stworzonym? Nasi podopieczni w zaprzyjaźnionej Kinder Planecie dziarsko radzili sobie na zjeżdżalniach, w wąskich tunelach i basenach z piłkami. Każda wizyta to dla nich moc wrażeń i radości.

Przedszkole Samorządowe nr 78 "Leśne Skrzaty"
al. Kasztanowa 6
Kraków

Z sąsiadującym z naszym ośrodkiem przedszkolem 'Leśne Skrzaty" współpracujemy już od kilku lat. Aktualnie odbywają się tam zajęcia integrujące dla dzieci autystycznych, które mają na zadaniu przygotowanie ich do przedszkoli i szkół integracyjnych. Dla naszych wychowanków jest to okazja do nawiązania relacji w dużej grupie dzieci i poznania zasad panujących w przedszkolu masowym. Z kolei dzieci z przedszkola nr 78 mają szansę spędzić czas z rówieśnikami z autyzmem. Razem z sąsiadami bierzemy również udział w różnych wydarzeniach, np. z okazji Dnia Świadomości Autyzmu.

Ośrodek Rekreacji i Rehabilitacji Konnej "Tabun"
ul. Ireny Kosmowskiej 12
Kraków

W ośrodku już drugi rok odbywają się zajęcia hipoterapeutyczne dla naszych podopiecznych.

Przedszkole Samorządowe nr 82
ul. Głowackiego 2
Kraków

Z Przedszkolem nr 82 współpracujemy od 2015 roku. Podczas zajęć dzieci z dwóch przedszkoli mają szansę poznać się ze sobą. Zanim jednak do tego dojdzie, przeprowadzamy spotkanie dla dzieci zdrowych, podczas których rozmawiamy z nimi o tym, kim jest osoba niepełnosprawna oraz dzięki zabawom (np. układanie klocków w rękawicach kuchennych) staramy się uwrażliwić je na potrzeby takich osób. Cykl spotkań daje zdrowym dzieciom szansę na budowanie postawy empatii i przede wszystki, przełamywanie barier i stereotypów. Dzieci z naszego przedszkola natomiast mają szansę na integrację w nowym środowisku, rozwijanie umiejętności komunikacyjnych i społecznych oraz zdobywanie nowych doświadczeń.

Niepubliczne Przedszkole Specjalne
Związku Polskich Kawalerów Maltańskich